6 najpopularniejszych w Polsce postaci z gier wideo

Gry komputerowe są obecnie jedną z najpopularniejszych form rozrywki. Nic więc dziwnego, że fikcyjne postacie z gier przedostają się do publicznej świadomości i w pewnym sensie stają się celebrytami. W tym artykule przybliżymy sylwetki 6 bohaterów gier wideo, którzy w naszym kraju cieszą się największą popularnością. Korzystając z okazji, pragniemy ci również polecić polskie kasyno online legalne. Postaci w nim są nie mniej ciekawe od tych opisanych poniżej.

Geralt z Rivii

Postać ta pierwotnie pochodzi nie z gier a książek Andrzeja Sapkowskiego, na podstawie których została stworzona seria gier Wiedźmin. Geralt jest wiedźminem, czyli mutantem stworzonym do zabijania potworów.

Geralt jako dziecko został oddany do Kaer Morhen, czyli siedziby zakonu wiedźminów. Jako jeszcze dziecko przeżył tam próbę traw, czyli tajemniczą wiedźmińską próbę, którą przeżywa maksymalnie czterech na dziesięciu chłopców. Dzięki tej próbie i wielu innym mutacjom Geralt zdobył nadludzkie siły zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Specjalne, wręcz magiczne umiejętności to jednak nie wszystko, co naszemu bohaterowi dały lata spędzone w głównej siedzibie wiedźminów. Geralt odbył tam również wieloletni trening walki, sporządzania eliksirów i olejów oraz studiował pochodzenie i sposoby zwalczania przeróżnych potworów.

Wszystko to miało go przygotować do zarabiania pieniędzy poprzez przyjmowanie zleceń na zabijanie przeróżnych stworów nękających ludzi. Kodeks wiedźminów przewidywał taką rolę wiedźmina i zakazywał mu mieszanie się w sprawy ludzi. Geralt jednak nie dostosował się do tego zakazu i w swoich niezliczonych przygodach wiązał się z czarodziejkami, ratował królów, wpływał na losy świata i robił wiele innych oszałamiających rzeczy.

Fakt, że postać Geralta z Rivii powstała w umyśle polskiego pisarza i fakt, że to polskie studio przeniosło ją do bardzo udanej gry komputerowej, sprawił, że obecnie to Geralt jest w Polsce najpopularniejszą postacią z gry komputerowej. Geralta zna każdy, kto ma choćby najmniejszy związek z grami wideo.

Ezio Auditore

To główny bohater gier z serii Assassin's Creed. Ezio jest włoskim mistrzem asasynów. Nasz bohater urodził się w 1459 roku we florenckiej rodzinie szlacheckiej. Jego rodzina od lat była wierna tajnemu bractwu skrytobójców. Bractwo to jest fikcyjne, ale pomysł na nie jest oparty o prawdziwą organizację działającą od 1090 do 1275 roku w Syrii. Celem organizacji było strzeżenie pokoju i wolności.

Ezio o swoim dziedzictwie dowiedział się, kiedy będąc jeszcze nastolatkiem, większość jego najbliższej rodziny została zamordowana podczas spisku Pazzich. Wydarzenie to było początkiem misji, w której nasz bohater za cel obrał odnalezienie i zamordowanie osób odpowiedzialnych za śmierć jego rodziny.

Postać pojawia się we wszystkich częściach obszernej serii Assassin's Creed i od lat cieszy się uznaniem zarówno krytyków, jak i graczy. Ezio jest uznawany za jednego z najlepszych głównych bohaterów gier wideo w historii i zarówno w Polsce jak i na całym świecie jest jednym z najpopularniejszych.

Kratos

To fikcyjna postać i główny bohater serii gier God of War. Postać ta oparta jest o mitologię grecką, w której Kratos był alegorią przemocy. Kratos po raz pierwszy pojawił się w grze z 2005 roku pod tytułem God of War. Gra ta odniosła ogromny sukces i do dziś jest uważana za jedną z najlepszych w historii. Dzięki temu gra ta przeistoczyła się w całą serię. Do tej pory pojawiło się jeszcze siedem gier, choć jej twórcy pracują już nad kolejną częścią. We wszystkich Kratos jest głównym bohaterem.

W pierwszej części serii Kratos jest przedstawiany jako spartański wojownik, zwany Duchem Sparty. Przydomek ten przyległ do niego po tym, jak oszukany przez boga wojny Aresa, przypadkowo zabił swoją rodzinę. Wydarzenie to zbudowało w nim ogromną żądzę zemsty, co z kolei doprowadziło go do zabicia wspomnianego Aresa.

Na późniejszym etapie okazuje się, że jest półbogiem i synem Zeusa. Zwykle jest przedstawiany jako żądny krwi wojownik, który z natury jest arogancki. Jest też zdolny do moralnie wątpliwych działań i aktów ekstremalnej przemocy.

Max Payne

To bohater serii gier sygnowanych jego imieniem. Max Payne jest detektywem nowojorskiej NYPD, który rozpoczyna prywatne śledztwo, aby odnaleźć morderców jego rodziny, a także rozwikłać zagadkę nowego i tajemniczego narkotyku o nazwie „Valkyr”. W trakcie śledztwa bohater zostaje uwikłany w skomplikowaną intrygę, w którą zamieszane są korporacje farmaceutyczne, organizacje przestępcze, sekretne stowarzyszenia, a nawet armia Stanów Zjednoczonych.

Duke Nukem

Początki tej postaci sięgają aż roku 1991 kiedy to pojawiła się pierwsza gra z serii Duke Nukem. W grze tej nasz bohater prawie się nie odzywał i był przedstawiany jako twardziel wynajęty przez CIA do ratowania Ziemi przed szalonym naukowcem dr. Protonem. W drugiej części Duke rozwijał się i bardziej przypominał klasyczną postać, jaką możemy kojarzyć z filmów akcji, ale wciąż był małomówny. Prawdziwą twarz pokazał dopiero w trzeciej części, w której stał się pewny siebie, agresywny i niepoprawny politycznie. Jednak jego najważniejszą cechą i tym z czego jest najszerzej kojarzony, jest przerysowana do granic męskość.

Duke Nukem jest zwykle otaczany przez grono dorodnych kobiet, a jego zadania zwykle opierają się na ratowaniu świata.

Lara Croft

To główna bohaterka gier z serii Tomb Raider. Lara to fikcyjna postać przedstawiana jako niezwykle inteligentna brytyjska archeolożka, która odkrywa starożytne grobowce i niebezpieczne ruiny na całym świecie. Lara łamie stereotyp słabych i delikatnych kobiet. Jest silną postacią, która zwykle uzbrojona w dwa pistolety i samodzielnie pokonuje całe grupy wrogów, jednocześnie wykazując się sprytem i wiedzą.